Turistický batoh

443

Turistický batoh


  • Skladem
250 Kč
Kategorie: Fotonávody pro švadlenky
 

Turistickým batohem skončil kabelkový klub Na cesty. Od dnešního dne všechny projekty samostatně v prodeji (cestovní tašky skládací cestovní tašky, kosmetický kufřík).

Jako vždy se snažím do mých projektů přinášet nějaké nové prvky a techniky šití. Dnes to budou přímo hody:o) Prvním takovým prvkem jsou zapínatelné kapsy na láhve. Na bočnicích jsem připravila oblíbené zásuvné kapsy ze síťoviny a ty jsem naparádila křidélky na zip. Kapsy jsou konstruované na standardní velikost láhve (dětské školní láhve, kupované 0,5 l plastové láhve: viz obrázek na titulní stránce). Pokud zrovna neneseme láhev s vodou, kapsy jednoduše zapneme.

Dalším zajímavým prvkem je tvarovaná klopa. Díky záševkům krásně kopíruje tvar staženého batůžku. Na klopu navazují zkracující popruhy vedené ode dna. Díky zkracování/prodlužování lze pohodlně regulovat zapnutí klopy při různé míře zaplnění batohu. Popruhy jsem ponechala na těle batohu volné, a to z toho důvodu, aby pod ně šlo vsunout například deku…

Při turistice, výletech je nesmírně důležité, aby ramenní (zádové) popruhy byly pohodlné. Pro tento návod jsem sáhla do svého archivu a oprášila mé oblíbené a velmi pohodlné ramenní popruhy. Ramenní popruhy jsou tvarované, kopírují lidskou siluetu.

Pro hodně švadlenek je šití tzv. Ypsilon švů malý strašák. Doufám, že díky výsekům ve dnu si tento styl šití oblíbíte. Výseky u dna nám pomůžou držet správnou linii šití a díly do sebe krásně zapadnou. Věřte mi:o)

 

Rozměry hotového batohu: 35 cm, 28 cm, 10 cm

 

Doporučený materiál: čalounická koženka, pěna Style Vil, případně její alternativy, bavlněné plátno, vefix, viskózový vlizelín. 
Návod je detailně nafocený a krok za krokem popsaný, včetně detailní střihové přílohy. V úvodu návodu naleznete seznam materiálu, popis jednotlivých dílů a ostatní doporučení. Návod je zasílán  emailem v PDF formátu po připsání platby na účet.